פרידה וגירושין

"יש משהו מן השחרור ומשהו מן העינוי בכל פרידה מכל אדם"  (ססיל דה לואיס)

יעוץ וליווי בתהליך פרידה וגירושין

אתם בתהליך גירושין?

עולות דילמות והתלבטויות?

הפרידה קשה לכם?

מתלבטים איך לספר לילדים?

אפשר להקל עליכם ועל ילדיכם את התהליך.

תהליך הגירושין הינו תהליך שיש לו השלכות על רווחת כל אחד מבני הזוג והילדים. השינויים הרבים במישור האישי, הכלכלי וההורי גורמים, לגברים ולנשים, לתחושת הצפה ולחץ ונדרשת התארגנות מחודשת. בדרך כלל משבר הגירושין מלווה בסערת רגשות ואי-ודאות לקראת הבאות, אולם לצד המשבר חבויה ההזדמנות לשינוי וצמיחה. לכל אחד מבני הזוג יש את ההזדמנות לפתח חיים חדשים מספקים, ובהמשך לבנות זוגיות חדשה.

הורות בתהליך הגירושין הינה משימה מורכבת הן לאימהות והן לאבות. הפרדוקס הוא, שדווקא בשלב בו אתם מתירים את הקשר הזוגי ועסוקים בכאב הפרידה, אתם נדרשים לשתף פעולה כהורים וצריכים לקבל החלטות משמעותיות הן לגבי עצמכם והן לגבי ילדיכם.

אני מזמינה אתכם לקבלת היעוץ כפרט, זוג או משפחה. במהלך היעוץ אוכל לסייע לכם לעבור את משבר הגירושין עם ליווי ותמיכה, תוכלו לקבל החלטות מיטביות לכם ולילדכם תוך בניית שתוף פעולה הורי, ותקבלו הדרכה הורית וכלים להתמודדות עם הקשיים היומיומיים בתהליך (כמו: הכנת הילדים לפרידה, התמודדות עם תגובותיהם וכד').

 

מתי מומלץ לפנות ליעוץ?

* בשלב ההתלבטות – להתגרש או לא?!

* בתהליך הפרידה

* כאשר החלטתם לספר לילדים

* כשזקוקים לתמיכה רגשית בתהליך הגירושין

גישור בגירושין

החלטתם להתגרש?

רוצים להימנע מהליכים בבית משפט?

רוצים לחסוך אנרגיות נפשיות, זמן וכסף?

רוצים לשמור על מערכת יחסים?

אל תרוצו לבית המשפט! יש אפשרות להתגרש בדיאלוג ובהסכמה.

גישור הינו תהליך ישוב סכסוכים בהסכמה ובהדברות כחלופה להליך משפטי. מטרתו לגשר על המחלוקות בין הצדדים ולהגיע לפתרון מוסכם. הגישור יעיל מאוד לפתרון סכסוכים משפחתיים ולזוגות המעוניינים לערוך הסכם גירושין בהידברות. התהליך הינו ממוקד, יעיל וחסכוני. בתום הגישור, ההסכם מנוסח משפטית, ועם קבלת תוקף של פסק דין הינו מחייב.

גישור בגירושין הינו תחום ייחודי המחייב התייחסות לא רק לאספקט המשפטי והכלכלי אלא גם לאספקט הרגשי. תהליך הגירושין רווי כאב, מטענים רגשיים וניגודי אינטרסים, שבמהלכו אתם נדרשים לקבל החלטות משמעותיות לגביכם ולגבי הילדים בתחומים שונים (כמו: רכוש, מזונות, גידול ילדים). הבנת המשבר והשלכותיו על הילדים חשובה מאוד לתהליך הגישור, ולעתים נדרשות מיומנויות טיפוליות על מנת לקדם את המו"מ בין הצדדים.

בעיני, מטרת הליך הגישור אינו רק עריכת "הסכם גירושין", אלא גם לעזור לכם לצלוח את המשבר באופן האופטימלי, כך שתוכלו לפתוח דרך חדשה ומערכת יחסים תקינה כהורים בהמשך. במסגרת הגישור אני מסייעת לכם לבנות הסכם הוגן המותאם לצורכיכם ולצורכי הילדים, תוך התייחסות מיוחדת לבניית הורות לאחר הגירושין, וזאת על מנת למזער הפגיעה בילדים. התהליך נעשה באווירה תומכת, המעודדת כבוד הדדי, שתוף פעולה ויצירתיות בפתרון קונפליקטים.

לגישור אני מביאה אתי ניסיוני העשיר של טיפול וגישור עם משפחות במשבר הגירושין, ובמידת הצורך משלבת מיומנויות גישוריות יחד עם מיומנויות טיפוליות.

איך מתנהל הגישור?

פגישות הגישור מתנהלות באווירה המאפשרת דיאלוג. הן כוללות פגישת היכרות ובניית חוזה עבודה, הבנת מהות המחלוקת, הגדרת הנושאים להסכם, הבנת הצרכים של כל אחד, העלאת אופציות לפתרון המחלוקת, ומו"מ לקבלת החלטות וגיבוש הסכמות. הפגישות הן גם משותפות וגם אישיות.

מספר הפגישות בהליך הגישור תלוי במורכבות של הנושאים במחלוקת, בפערים בין הצדדים ובאישיותם.

מתי כדאי לפנות לגישור?

* כאשר אחד מבני הזוג מעוניין בגירושין והשני לא. במקרים אלה, בודקים את ההתלבטות, ואת האלטרנטיבות הקיימות

* כאשר בני הזוג החליטו להיפרד, כשיש נושאים במחלוקת והם אינם מעוניינים בהליך משפטי. המגשר עוזר בבניית הסכם, איתו מגיעים לבית המשפט או לבית הדין הרבני לקבלת תוקף משפטי

* כאשר בני הזוג מעוניינים להגיע להסכם הוגן, בו יהיה ביטוי לצרכים שלהם ומחליטים לנהל זאת בשליטתם

* כאשר בני הזוג מעוניינים שהכסף יישאר במסגרת המשפחה ולא בידי עו"ד. חסכון בזמן וכסף

* כאשר עורכי הדין לא מצליחים להידבר ביניהם

* במקרים שיש מחלוקת חלקית ונקודתית, המעכבת הסכם כולל ומלא

 
 
גירושין בשיתוף פעולה

החלטתם להתגרש?

לא רוצים בית משפט אבל מעוניינים בעורך-דין שילווה אתכם?

 

"גירושין בשיתוף פעולה" – זו הדרך המתאימה לכם.

גירושין בשיתוף פעולה הינה שיטה חדשנית להתגרש מחוץ לכותלי בית המשפט. זהו תהליך ייחודי, שבו צוות של אנשי מקצוע מסייעים לבני הזוג בפתרון כל המחלוקות ובגיבוש הסכם גירושין הוגן שלוקח בחשבון את כל צורכי בני המשפחה. הצוות כולל עורכי דין, מטפלים זוגיים ומשפחתיים ועל פי הצורך מומחים נוספים כגון מומחה פיננסי, מומחה ילדים ועוד. כל אחד מחברי הצוות דואג לאינטרסים של הצד אותו הוא מייצג, אך כל הצוות יחד מהווה רשת ביטחון לתהליך ולמשפחה כולה. עם תום גיבוש ההסכם הוא מוגש לאישור בית המשפט.

בתהליך זה כל אנשי הצוות ובמיוחד עורכי הדין מחויבים לניהול התהליך בשיתוף פעולה, בכבוד ובהסכמה, והם מנועים להיות חלק מהליך משפטי אם יהיה בעתיד. דהיינו, במידה ובני הזוג לא הצליחו להגיע להסכם במסגרת הליך זה, עורכי הדין אינם יכולים לייצג אותם בבית המשפט. כך מתאפשר ניהול משא ומתן ושיתוף פעולה אמיתי במרחב בטוח, ואין חשש שהצד השני ינצל לטובתו את המידע שנחשף וינקוט בהליך משפטי.

תפקידי בצוות הינו יועצת גירושין. במסגרת זו אני אמונה על ההיבטים הרגשיים, בניית התוכנית ההורית לאחר הגירושין, סיוע ביצירת תקשורת יעילה בין ההורים, פתרון משברים זמניים ועוד. מניסיוני, סיום הסכסוך הזוגי בדרך זו, כמו גם בגישור, מחזקת את יכולת השליטה של כל אחד מבני הזוג על עתידם, מונעת הסלמה ביחסים ושומרת הן על טובת הילדים והן על טובת ההורים.

מתי לפנות להליך גירושין בשיתוף פעולה?

* במקרים מורכבים מאוד

* כאשר יש פער וחוסר איזון בין בני הזוג

* כאשר גישור לא מתאים

* במקרים של קונפליקט גבוה

* כאשר צד אחד או שני הצדדים מתקשים לקבל החלטות לבד וזקוקים ללווי עו"ד

 
תיאום הורי

נפרדתם ועדיין בקונפליקט גבוה?

מתקשים ליישם את החלטות בית המשפט?

הילדים מעורבים בקונפליקט?

 

כנראה שאתם צריכים מתאם הורי.

תיאום הורי הינו תהליך התערבות המתנהל במהלך או לאחר הגירושין. מטרתו לעזור להורים, הנמצאים בקונפליקט גבוה, לשתף פעולה בפתרון בעיות הקשורות לילדים וביישום החלטות בית משפט. מטרתו להגן על הילדים מהקונפליקט הזוגי ולמנוע נזקים בלתי הפיכים.

התיאום ההורי מתאים לאותם הורים, שגם לאחר קבלת החלטות שיפוטיות בעניין הילדים, עדיין ממשיכים במאבק ומתקשים ליישם את ההחלטות שנקבעו. ההתערבות נעשית על פי החלטת בית המשפט או בהסכמה של ההורים.

תיאום הורים הינו תהליך התערבות ממוקד ותחום בזמן.

בתהליך התיאום ההורי אני עוזרת להורים בתקשורת ביניהם בתיאומים היומיומיים או בנושאים שבמחלוקת, למשל בשינויים בהסדרי שהייה עקב אירוע, כאשר להורה השני יש התנגדות או התניה. אני מאפשרת שיחה ממוקדת לגבי נושאים הקשורים בילדים מבלי להיכנס לכעסים ולנושאים לא רלבנטיים. המוקד הוא הבנת צרכי הילדים, "הוצאתם" מהוויכוח והגעה להסכמות לטובתם. לעיתים מדובר במספר מועט של פגישות יעוץ, ולעיתים יש צורך בליווי לאורך זמן, כדי לתת מענה לשאלות ולקשיים המתעוררים במהלך החיים.

המתאם ההורי הינו איש טיפול (בדרך כלל עובד סוציאלי או פסיכולוג) שהוכשר לעבוד על פי מודל התיאום ההורי. הוא בעל ניסיון בהתמודדות עם זוגות במשבר, בעל יכולת להתמודד עם זוגות בקונפליקט גבוה ובעל ניסיון בגישור.